man

Web Teknolojisi Nereye Gidiyor?

2020 yılı web ve teknoloji dünyası için, dolayısıyla günlük ve iş hayatımız için önemli bir dönüm noktası olacak. Docunox olarak biz de yazılımsal ve teknolojik altyapımızı bu çağa uyum sağlayacak şekilde kurguladık ve vizyonumuzun rahatlıkla Web 4.0 üzerine kurulu olduğunu söyleyebiliriz. Bu çağa ayak uydurabilenler yükselecek, ayak uyduramayanlar ise dramatik bir geri kalmışla karşılaşacaklar. Peki nedir bu WEB 4.0 ?

 

WEB 4.0; Fiziksel disklerden uzaklaşıp, tamamen sanal networkler üzerinde kurulu olan teknolojidir (100% bulut teknolojisi diyebiliriz). 100 Gbps bağlantı ve bant aralığı olan her şeyin artık online networklar üzerinden kurulduğu ve bilim kurgu filmlerinde rastladığımız gibi yapay zekaya sahip işletim sistemi ve web teknoloji mimarisidir. WEB 4.0, özellikle kodlanan yapay zeka ile sorunları tespit edebilir ve çözümler üretebilir. Günümüzde web üzerinden hizmet veren YouOS, G.ho.st, Glide, Goowy, DesktopTwo ve çevrimiçi ofis için Google Docs & Spreadsheets gibi bazı WebOS uygulamaları Web 4.0 uygulamalarıdır.

 

Bu uygulamaların şuan için sunduğu en önemli özellikler, bireye zaman ve mekan bağımsız, bilgisayarına hiçbir program kurmaya gerek kalmadan web üzerinden çalışan ofis uygulamaları, HTML düzenleyici, içerik yönetim araçları, not defteri, dosya yükleyici, takvim, hesap makinesi, adres defteri, sohbet, belge yaratma, resim görüntüleme gibi uygulamalardır. WEB 4.0 ile çalışması için sadece internet tarayıcısına ihtiyaç duyan, bir sunucudan birçok kullanıcıya hizmet veren, işletim sistemleri (WebOS) günlük hayatımıza girmiştir.

 

Kaynak: http://www.docunox.com/

Mesaj Gönder